inspirace / tipy / rady / nápady

Chybová zpráva

  • Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in include_once() (line 1374 of /www/doc/www.neokoukane.cz/www/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _menu_load_objects() (řádek: 579 v souboru /www/doc/www.neokoukane.cz/www/includes/menu.inc).

Zazračná květinová zahrada se nachází poblíž Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Otevřena byla v roce 2013. Na rozloze víc než sedm hektarů naleznete květiny 30 druhů ve více než 60 barvách. Dohromady je tady vysázeno kolem 45 miliónů květin. Pastvou pro oči jsou taky fotografie zahrady - prohlédněte si je !

Zahrada je místem, kterou si budujeme pro relax a odpočinek. Příjemnou atmosféru na zahradě vám může pomoct dotvořit také malá fontánka nebo kašna. Zvuk tekoucí vody je uklidňující, stejně jako sledováni jeji průtok kaskádou. V našem přehledu naleznete několik tipů jak by mohlo vaše fontána vypadat. Pokud nehledáte sofistikovanou konstrukci, můžete si fontánu vybudovat taky sami. Popřemýšlejte co všechno by jste mohli z vaši domácnosti pro stavbu využít.

Pokud milujete zahrady a cestování můžete spojit obě dvě záliby dohromady. Nasednete do auta nebo letadla a navštivte nejkrásnější zahrady světa. V našem seznamu naleznete tipy na zahrady, které vás určitě nadchnou. Přehled sestavil cestovatelský časopis National Geographic. Můžeme vám tedy garantovat, že si zpátky přivezete spoustu nápadu taky pro vaši zahradu.

Češi patří mezi rekordmany co se týče počtu bazénů na hlavu. Počet bazénů umístěných na zahradách přesáhl už 300 000. Když už bazén na zahradě máme oplatí se přemýšlet do detailů. Neřešíme jenom nákup bazénu. Přemýšlíme co všechno je potřeba udělat, aby jsme vytvořil prostor jenom pro koupáni, ale taky pro relaxaci u bazénu. Pro inspiraci máme pro vás několik tipů na luxusní realizaci bazénů v zahradě u domu, chalupy nebo chaty.

Pamatujete si na Střihorukého Edwarda? Přiblížit se jeho výtvorům můžete taky na Vaši zahradě. Co potřebujete? Nápady, představivost, trocha šikovnosti. A samozřejmě taky vhodné plotové nůžky. Ještě předtím než začnete se můžete inspirovat pokročilými realizacemi v tomto článku. Pro složitější sochy se používají formy z drátěného pletiva. Forma se jednoduše nasadí na nahrubo ostříhaný keř. Až keř formu proroste, všechno, co bude přečnívat, zastřihnete.

Existuje několik způsobu jak se vypořádat s výzdobou zahrady. Můžete se domluvit se zahradním architektem a nechat přemýšlení na něm. Kromě investice do výzdoby, musíte ale zaplatit taky architektovi za návrh a případnou realizaci. Další cestou je plně se spolehnout na vlastní cit a nenechat se ovlivnit cizími vlivy. Zlatá střední cesta je nechat se inspirovat. Přinášíme Vám několik nápadů jak udělat taky Vaši zahradu hezčí a dát ji vlastní osobitý ráz.