inspirace / tipy / rady / nápady

Chybová zpráva

  • Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in include_once() (line 1374 of /www/doc/www.neokoukane.cz/www/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /www/doc/www.neokoukane.cz/www/includes/menu.inc).

10 nejkrásnějších zahrad světa pro vaši inspiraci

Pokud milujete zahrady a cestování můžete spojit obě dvě záliby dohromady. Nasednete do auta nebo letadla a navštivte nejkrásnější zahrady světa. V našem seznamu naleznete tipy na zahrady, které vás určitě nadchnou. Přehled sestavil cestovatelský časopis National Geographic. Můžeme vám tedy garantovat, že si zpátky přivezete spoustu nápadu taky pro vaši zahradu.

1. Komplex zahrad u zámku ve Versailles, Francie

Zámek a k němu přilehlé zahrady naleznete cca 20 km od Paříže. Na víc než 100 hektarech naleznete pestrobarevné záhony, okrasná jezírka, kanál, stovky fontán, vodotrysků, bazénů.
Zdroj fotografií: pixabay.com

2. Královské botanické zahrady Kew, Anglie

Zahrady s botanickými skleníky leží mezi Richmondem a Kew na jihozápadě Londýna v obvodu Richmond. Můžete zde sledovat vývoj zahradní architektury v 18. až 20. století.
Zdroj fotografii: pixabay.com

3. Zahrady Powerscourt, Irsko

Zahrady leží asi 20 km jižně od Dublinu. V zahradě vás možná zaujmou zdi ozdobené stříhanými vavříny nebo japonská zahrada s čínskými jehličnany a bambusy.
Zdroj fotografii: pixabay.com

4. Zahrady Butchart Vancouver, Kanada

Butchart zahrady leží v Britské Kolumbii poblíž města Victoria. Zahrady svými výsadbami prezentují především úchvatné květinové záhony.
Zdroj fotografii: pixabay.com

5. Villa d´Este, Tivoli, Itálie

Zahrady leží u mestečka Tivoli na úpatí Sabinských hor nedaleko Říma. Villa d´Este jsou jednou z vrcholných ukázek italské zahradní architektury se spoustou fontán, vodopádů a soch
Zdroj fotografii: pixabay.com

6. Dumbarton Oaks, USA

Dumbarton Oaks naleznete ve washingtonské městské části Georgetown. Dominantou zahrady je amfiteátr v římském stylu, který je obklopen hlubokou vodní nádrží.
Zdroj fotografie: By Passionvine at the English language Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11512608

7. Zahrady u vily Ephrussi de Rothschild, Francie

Vila leží na francouzské riviéře v Saint-Jean-Cap-Frerrat. Na jednom mistě zde naleznete několik rozmanitých zahrad, například španělskou, japonskou, florentinskou, exotickou nebo růžovou zahradu.
Zdroj fotografii: pixabay.com

8. Zahrada Stourhead, Anglie

Zahrada leží v jihovýchodní Anglii a je hezkou ukázkou zahradní architektury 18. století.
Zdroj fotografii: pixabay.com

9. Zahrada Master of the nets, Čína

Zahrada Master of the nets leží v čínske Suzhou. Jeji krasa je zejmena v carokrasnych pruhledech skrz okna, dvere a kruhove brany.
Zdroj fotografie: By Christian Gänshirt - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37721788

10. Park Sans Souci, Postupim, Německo

Park leží v Postupimi a skládá se ze čtyř na sebe navazujících parkových části. Zaujímá téměř tři čtverečné kilometry a patří k nejkrásnějším souborům umělecké architektury a zahradní tvorby v Evropě.
Zdroj fotografii: pixabay.com

Zdroj
Jak se Vám to libílo?
Average: 5 (1 vote)